Gospodarstwo

Gospodarstwo Agroturystyczne Gacówka

Cennik

Przyroda wokół Gacówki – Puszcza Słupska

lektura nad stawemGACÓWKA to miejsce, w którym fantastycznie Państwo odpoczną. Gwarancją tego jest wyjątkowe połączenie kilku niezbędnych do wypoczynku elementów – wspaniałej przyrody, absolutnego spokoju (najgłośniejszy hałas to klangor żurawi i wieczorne chóry żab), wygodnego domu, urozmaiconej kuchni , pięknego terenu gospodarstwa i przemiłej atmosfery.

Gacówka leży w oddaleniu od wsi, w lekko pagórkowatym terenie, las zaczyna się na wyciągnięcie ręki – nie dalej niż dwieście metrów i ciągnie się na przynajmniej kilkadziesiąt kilometrów.

 

GOSPODARSTWO

Na terenie gospodarstwa – w obrębie ogrodzenia, na powierzchni 1 hektara, mieści się duży staw – w którym możn sportowo łowić ryby.

Wygodny drewniany pomost sięgający parę metrów w głąb stawu zaprasza do leniwego wyciągnięcia się na leżaku i przyjemnej lektury lub kąpieli słonecznej. To także znakomite miejsce na obserwację nocnego nieba.

Tuż przy brzegu stawu wybudowana jest zadaszona kamienna wiata, z miejscem na grilla i ognisko  z drewnianymi ławami i stołami mogącymi wygodnie pomieścić biesiadujących. A biesiaduje się tam znakomicie.

Cały teren jest starannie uprzątany, z trawy usuwane są wszelkie przedmioty, które mogły by spowodować jakikolwiek uraz – łącznie z kawałkami patyków, co docenią osoby lubiące chodzić boso po trawie.

Jest tu też sad owocowy i ogród, które dostarczają warzyw i owoców do potraw przygotowywanych dla gości.

 

POKOJE

Oferujemy Państwu noclegi w pięciu przestronnych pokojach, w każdym z nich wygodnie pomieści się czteroosobowa rodzina. Każdy pokój ma łazienkę, przestronną, czystą, wyposażoną w prysznic z brodzikiem, umywalkę i toaletę. Szczególny nacisk kładziemy na czystość i Państwa wygodę.

 

KUCHNIA

nasza kuchniaZapraszamy Państwa do skorzystania z całodziennego wyżywienia. To pełne, bardzo urozmaicone i obfite posiłki. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie, wśród wyboru potraw tradycyjnych, specjałów regionalnych (czy znają Państwo smak ruchaczy lub kiszki kaszubskiej? Szmurowanej kapusty? Nie? To najwyższa pora poznać…),. Serwujemy także własne wyroby z dziczyzny, w tym z mięsa bażantów i danieli. Zadowolenia Gości z naszej kuchni dowodzą wpisy w prowadzonej od paru lat księdze gości. Dodatkowo proponujemy Państwu możliwość nabycia domowych przetworów owocowych i warzywnych (z własnego ogrodu i sadu) oraz  marynowanych grzybów.

HODOWLA ZWIERZĄT

danieleZarówno z wiaty jak i z pomostu można obserwować coś niezwykłego i bardzo rzadko spotykanego. Zajmujemy się bowiem także hodowlą danieli. Stado jest hodowane w warunkach naturalnych lecz na ogrodzonym terenie, dzięki czemu można je obserwować z odległości zaledwie kilkunastu metrów! Obecnie stado liczy 50 sztuk.

Obserwować można także stado bażantów przebywające w specjalnie skonstruowanej wolierze.

 

BOISKA

W obrębie ogrodzenia zadbaliśmy także o gości lubiących ruch – na nich czeka duże, porośnięte krótko strzyżoną trawą, boisko, gdzie można grać w piłkę, badmintona, ringo, freesby, minigolfa – i czego tylko dusza zapragnie.

Dla siatkarzy i koszykarzy mamy oddzielne boisko, znajdujące się tuż za bramą, wyposażone w kosz oraz siatkę.

 

NIEBO PEŁNE GWIAZD

Gacówka leży w dużej odległości od miast, dzięki czemu niebo nad nią jest ciemne i pozwala na obserwację tysięcy gwiazd niewidocznych z innych miejsc w Polsce – Droga Mleczna wygląda tu jak prawdziwa jasna pręga na niebie, ławo także odnaleźć kilkadziesiąt konstelacji i najsłynniejsze gwiazdy. Zapraszamy do obserwacji astronomicznych!

O Gacówce

Gospodarstwo Agroturystyczne Gacówka to wyjątkowe miejsce na Kaszubach, położone na skraju Puszczy Słupskiej i 800 m. od najbliższej wsi. Piękny krajobraz, możliwość bliskiego obcowania z przyrodą i zwierzętami - hodowla bażantów i danieli - to wszystko sprawia, że można tu rzeczywiscie wypocząć.

Kontakt

Gacówka,
Turowo 16
77-200 Miastko
Email: gacowka@wp.pl
Telefon: 600 24 70 75

Zapraszamy do fotogalerii

daniele