Gospodarstwo

Gospodarstwo Agroturystyczne Gacówka

Cennik

Przyroda wokół Gacówki – Puszcza Słupska

lektura nad stawemGACÓWKA to miejsce, w którym fantastycznie Państwo odpoczną. Gwarancją tego jest wyjątkowe połączenie kilku niezbędnych do wypoczynku elementów – wspaniałej przyrody, absolutnego spokoju (najgłośniejszy hałas to klangor żurawi i wieczorne chóry żab), wygodnego domu, urozmaiconej kuchni , pięknego terenu gospodarstwa i przemiłej atmosfery.

Gacówka leży w oddaleniu od wsi, w lekko pagórkowatym terenie, las zaczyna się na wyciągnięcie ręki – nie dalej niż dwieście metrów i ciągnie się na przynajmniej kilkadziesiąt kilometrów.

 

GOSPODARSTWO

Na terenie gospodarstwa – w obrębie ogrodzenia, na powierzchni 1 hektara, mieści się duży staw – w którym możn sportowo łowić ryby.

Wygodny drewniany pomost sięgający parę metrów w głąb stawu zaprasza do leniwego wyciągnięcia się na leżaku i przyjemnej lektury lub kąpieli słonecznej. To także znakomite miejsce na obserwację nocnego nieba.

Tuż przy brzegu stawu wybudowana jest zadaszona kamienna wiata, z miejscem na grilla i ognisko  z drewnianymi ławami i stołami mogącymi wygodnie pomieścić biesiadujących. A biesiaduje się tam znakomicie.

Cały teren jest starannie uprzątany, z trawy usuwane są wszelkie przedmioty, które mogły by spowodować jakikolwiek uraz – łącznie z kawałkami patyków, co docenią osoby lubiące chodzić boso po trawie.

Jest tu też sad owocowy i ogród, które dostarczają warzyw i owoców do potraw przygotowywanych dla gości.

 

POKOJE

Oferujemy Państwu noclegi w pięciu przestronnych pokojach, w każdym z nich wygodnie pomieści się czteroosobowa rodzina. Każdy pokój ma łazienkę, przestronną, czystą, wyposażoną w prysznic z brodzikiem, umywalkę i toaletę. Szczególny nacisk kładziemy na czystość i Państwa wygodę.

 

KUCHNIA

swojska kielbasa01DC3D84 85E4 13F3 4631 394BE9CC5097Zapraszamy Państwa do skorzystania z obiadokolacji. To pełne, bardzo urozmaicone i obfite posiłki. Oferujemy własne wyroby z dziczyzny, w tym z mięsa bażantów i danieli oraz przetwory.

HODOWLA ZWIERZĄT

danieleZarówno z wiaty jak i z pomostu można obserwować coś niezwykłego i bardzo rzadko spotykanego. Zajmujemy się bowiem także hodowlą danieli. Stado jest hodowane w warunkach naturalnych lecz na ogrodzonym terenie, dzięki czemu można je obserwować z odległości zaledwie kilkunastu metrów! Obecnie stado liczy 50 sztuk.

Obserwować można także stado bażantów przebywające w specjalnie skonstruowanej wolierze.

 

BOISKA

W obrębie ogrodzenia zadbaliśmy także o gości lubiących ruch – na nich czeka duże, porośnięte krótko strzyżoną trawą, boisko, gdzie można grać w piłkę, badmintona, ringo, freesby, minigolfa – i czego tylko dusza zapragnie.

Dla siatkarzy i koszykarzy mamy oddzielne boisko, znajdujące się tuż za bramą, wyposażone w kosz oraz siatkę.

 

NIEBO PEŁNE GWIAZD

Gacówka leży w dużej odległości od miast, dzięki czemu niebo nad nią jest ciemne i pozwala na obserwację tysięcy gwiazd niewidocznych z innych miejsc w Polsce – Droga Mleczna wygląda tu jak prawdziwa jasna pręga na niebie, ławo także odnaleźć kilkadziesiąt konstelacji i najsłynniejsze gwiazdy. Zapraszamy do obserwacji astronomicznych!

O Gacówce

Gospodarstwo Agroturystyczne Gacówka to wyjątkowe miejsce na Kaszubach, położone na skraju Puszczy Słupskiej i 800 m. od najbliższej wsi. Piękny krajobraz, możliwość bliskiego obcowania z przyrodą i zwierzętami - hodowla bażantów i danieli - to wszystko sprawia, że można tu rzeczywiscie wypocząć.

Kontakt

Gacówka,
Turowo 16
77-200 Miastko
Email: gacowka@wp.pl
Telefon: 600 24 70 75 (preferowana forma kontaktu)

Zapraszamy do fotogalerii

daniele